CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Nadal masz pytania? Dowiedz się więcej o wypełniaczach zmarszczek w sekcji „Często zadawane pytania” lub skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej w celu omówienia indywidualnej konsultacji.

WYPEŁNIACZE ZMARSZCZEK — CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CZY MOGĄ WYSTĄPIĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE?

Wypełniacze zmarszczek zawierają kwas hialuronowy (naturalnie występujący cukier) i zwykle są dobrze
tolerowane, jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich produktów mogą powodować działania
niepożądane.

Podczas konsultacji lekarz powinien szczegółowo omówić wskazania, przeciwwskazania oraz objawy potencjanych powikłań.

ROZWIŃ ZWIŃ

CZY WYSTĘPUJE JAKIŚ CZAS REKONWALESCENCJI?

W przypadku iniekcji wypełniaczy zmarszczek czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Sesja zabiegowa trwa średnio od 15 do 30 minut i do normalnej aktywności można powrócić od razu.

CO TO SĄ WYPEŁNIACZE ZMARSZCZEK?

Wypełniacze zmarszczek to gładkie żele do iniekcji stosowane w celu przywrócenia lub dodania
objętości twarzy. Wpływają również na gładkość i jęrność skóry.

Wypełniacze różnią się pod względem gęstości, określającej, w którym obszarze mogą być zastosowane, oraz pomagającej osiągnąć pożądany rezultat, tj. efekt liftingu, poprawienie konturu, stworzenie symetrii lub powiększenie określonego elementu, np. ust.

Wiele wypełniaczy zmarszczek zawiera związki syntetyczne, które naśladują właściwości naturalnie występujących cząsteczek cukru. Ta konkretna cząsteczka warunkuje jędrność i gładkość skóry, zapewniając swego rodzaju sieć podtrzymującą inne ważne strukturalne elementy tkanki i jednocześnie przyciągając wilgoć do tego obszaru i zatrzymując ją. Z czasem naturalne stężenia tego cukru spadają. Właśnie tutaj mogą pomóc wypełniacze — dosłownie wypełniając zmarszczki i znajdujące się poniżej puste obszary.

ROZWIŃ ZWIŃ

JAK DŁUGO UTRZYMAJĄ SIĘ REZULTATY?

Efekty wypełniaczy zmarszczek mogą utrzymywać się od około 9 do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju
użytego produktu. Zarówno marka, jak i gęstośćproduktu mają wpływ na czas utrzymywania się efektów
wypełniacza.

DO GÓRY

PREPARATY PRZECIWZMARSZCZKOWE DO INIEKCJI — CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CZY WYSTĘPUJE JAKIŚ CZAS REKONWALESCENCJI?

W przypadku iniekcji preparatów przeciwzmarszczkowych czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Sesja zabiegowa trwa średnio około 10 minut i od razu można powrócić do normalnej aktywności.

DO GÓRY

NATURALNE EFEKTY — CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

JAK WYPEŁNIACZE ZMARSZCZEK I INIEKCJE PRZECIWZMARSZCZKOWE POZWALAJĄ OSIĄGNĄĆ NATURALNY WYGLĄD?

Aby osiągnąć naturalne efekty, niezbędne jest przestrzeganie szczegółowego planu leczenia opracowanego dla każdego pacjenta indywidualnie. Ważne jest również, aby zabieg przeprowadził lekarz posiadający odpowiednie kwalifikacje, który potraktuje twarz jako całość.

Spersonalizowany plan leczenia może być realizowany stopniowo, tak aby subtelne zmiany pojawiały się w zaplanowanym okresie. Taki plan uwzględnia oczekiwania względem zabiegu i normalny proces starzenia. Gdy produkt spełni swoje zadanie, przywracając objętość oraz wypełniając linie zmarszczek, fizjonomia pacjenta ukaże naturalne rozluźnienie, wypoczęcie i ogólne odmłodzenie.

ROZWIŃ ZWIŃ

CZY ZABIEGI INIEKCYJNE NIE SĄ PRZEZNACZONE TYLKO DLA GWIAZD?

Piękno tych produktów leży w ich dostępności dla wszystkich, niezależnie od poziomu zamożności.

W rzeczywistości miliony zwykłych kobiet w każdym wieku — a także coraz większa liczba mężczyzn — doceniają zalety wypełniaczy zmarszczek jako produktów przywracających objętość twarzy, wygładzających zmarszczki oraz zapewniających naturalnie wyglądające rezultaty.

ROZWIŃ ZWIŃ
DO GÓRY

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ — CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CZY INIEKCJE BOLĄ?

W przypadku wypełniaczy zmarszczek poczujesz niewielkie pieczenie lub dyskomfort w miejscu iniekcji, ale zazwyczaj nie trwają one dłużej niż 30 sekund.

Wiele powszechnie stosowanych wypełniaczy zmarszczek zawiera środek przeciwbólowy, dzięki któremu ból może być odczuwalny w minimalnym stopniu.

W przypadku iniekcji przeciwzmarszczkowych odczuwalna jest seria krótkich ukłuć i zwykle nie ma konieczności stosowania środka przeciwbólowego.

ROZWIŃ ZWIŃ

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, KTÓRY PRODUKT JEST DLA MNIE NAJLEPSZY?

Możesz zapytać w wybranej klinice, którą markę produktów polecają jej specjaliści i dlaczego, nie wszystkie produkty są bowiem jednakowe.

Mogą się one nieznacznie różnić lub efekty ich zastosowania mogą utrzymywać się przez różny czas. Mogą one być także dopuszczone do stosowania w różnych obszarach twarzy, co oznacza, że w badaniach wykazano ich skuteczność i dobrą tolerancję w konkretnym obszarze.

ROZWIŃ ZWIŃ
DO GÓRY