Składniki

Bardzo prawdopodobne, że na liście składników wielu produktów do pielęgnacji skóry znajdziesz kwas hialuronowy. O kwasie hialuronowym mówi się wiele w świecie piękna i można go znaleźć w kremach, tonikach, kapsułkach, produktach używanych w zabiegach i tak dalej...

Kwas hialuronowy
pod skórą

Ale czym on właściwie jest? Co on daje? I czy faktycznie działa? By zrozumieć, dlaczego kwas hialuronowy jest tak skuteczny, należy przyjrzeć się temu, co się z nim dzieje w naszym organizmie. Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący w naszym ciele. Dokładnie tak – on już tam jest! Znajduje się we wszystkich tkankach łącznych, w tym w skórze. Nawilża ją dzięki przyciąganiu i wiązaniu cząsteczek wody, nadając jej elastyczność i blask.

Gdy się starzejmy, nasza skóra zaczyna tracić zawarty w niej kwas hialuronowy, przez co zaczyna się przesuszać i tracić objętość. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Nawilżanie twarzy produktami zawierającymi kwas hialuronowy zapewnia krótkotrwały i powierzchowny efekt, natomiast wypełniacze do twarzy są jedynym sposobem na jej głębokie nawilżenie.

Wypełniacze do twarzy wstrzykiwane są pod skórę lub bezpośrednio do niej, dlatego ich działanie, związane z przyciąganiem wody i odbudowywaniem objętości, zachodzi głęboko pod nią.

Wypełniacze do twarzy zawierające kwas hialuronowy ponownie wprowadzają go pod naszą skórę w miejscach, które tego potrzebują, aby wypełnić i wygładzić linie oraz zmarszczki. Efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy, po których kwas ulega naturalnemu rozkładowi.

SKŁADNIKI

Carol, 50

Uwielbiam swoje zmarszczki
(no, może połowę z nich).

CZYM SĄ WYPEŁNIACZE DO TWARZY?

Wypełniacze do twarzy pomagają pozbyć się bruzd i zmarszczek na skórze twarzy, jednocześnie przywracając jej objętość.